Tedaviler /

İmplant Tedavisi

0 (212) 451 8373

Tepedentist tüm tedavilerinizi en güncel teknolojileri kullanarak gerçekleştirir.

İMPLANT TEDAVİSİ


implant

Diş kaybı günümüzde istenmeyen sonuçlardan biri olsa da, ne yazık ki bazı durumlarda kaçınılmaz olmaktadır. Diş kayıplarının ardından estetik, konuşma ve çiğnemenin yeniden düzenlenmesinde pek çok tedavi içinde kuşkusuz en dikkat çekici olanı diş implant uygulamalarıdır.

İmplant uygulamasında, kaybedilen dişlerin yerine, çene kemiğine küçük titanyum vidalar yerleştirilir. Doğal dişin kökü yerine geçecek olan bu vidalar, ortalama 3-4 ay içerisinde kemik ile kaynaşır ve üst yapısının yerleştirilmesi için hazır olur. Normal şartlarda diş çekimlerinden sonra kemik fonksiyonsuz kalarak yıkılmaya başlar ve hem kalınlığını hem de uzunluğunu kaybeder. Bu aşamada implant uygulamasının kemiğe yeniden fonksiyon kazandırması, çene kemiğinin erimesini de durdurduğu için dikkat çekicidir.

İmplant vidaları doku dostu materyallerden üretildiği için, tıpkı ortopedik tedavilerde kullanılan materyaller gibi kemiğe uyumludur. Aynı zamanda MR çekimi gibi görüntüleme yöntemlerine de engel teşkil etmemektedir.

Günümüzün modern tedavi yöntemlerinden biri olan implant cerrahisinin, size daha doğal bir gülümseme ve daha iyi bir çiğneme fonksiyonu kazandıracağı kabul edilmiş bir gerçektir.


" Röntgen ve Raporlarınızı Gönderin Tanı ve Tedavi Planınız Hakkında Sizi Bilgilendirelim"